English

Asansör İstanbul

ASANSÖR ENDÜSTRİSİ İÇİN MOTOR TEKNOLOJİSİ

Ziehl-Abegg, Almanya’nın güneyine ulaşımı sağlayan A6 Otobanının hemen yanında yer alan yeni işletmesine yaklaşık 27 milyon Euro civarı yatırım yaptı. Ek olarak da, 3 milyon Euro makina parkının genişletilmesi için harcandı.

Sürücü ve Motor teknolojisi Grup Başkanı Werner Bundscherer,  “Ziehl-Abegg’in yeni yatırımı uzmanlar için daha iyi imkanlar yaratacaktır. Yeni işletmede birçok test istasyonu ve iki test asansörü bulunmaktadır.” diye açıklama yaptı. Aynı zamanda şirketin üretim derinliğinin de altını çizen Bundscherer “Yeni tesisimizde yılda yaklaşık 500 ton çelik, bakır, mıknatıs, kablo ve elektronik parçalar işlem görmektedir.” diye devam etti.

Ziehl-Abegg CTO’su Norbert Schuster “Üretimin ve satışın en iyi imkanlara sahip olduğu bir ortam yarattık, çalışma istasyonları kullanıcı dostu ve modern olanakların kullanılmasıyla oldukça iyi havalandırmaya sahip.” şeklinde açıklama yaptı. Grup Başkanı Werner Bundscherer ise geniş bir alanda hammadde akışının da geliştirilmesiyle oluşturulan kısa mesafelerin hızlı üretim için mükemmel koşulları oluşturduğunu ve bunun müşterilerine daha kısa teslim süreleri olarak yansıyacağını ifade etti.

Ziehl-Abegg CFO’su Achim Curd Rägle “Sürücü ve motor teknolojileri bölümü Ziehl-Abegg Grubu’nun toplam cirosunun %15’ini karşılamaktadır. Geçen yıl toplamda 388 Milyon Euro’luk ciro yaparak başarılı olduk ve şu an önümüzdeki seneler için ciddi bir büyümeyi öngörüyoruz” dedi.