English

Asansör İstanbul

ASANSÖR İSTANBUL 2015, REKORLARLA KAPANDI!

Daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli asansörler için tüm çözümlerin bir arada sergilendiği fuar, katılımcı firma ve profesyonel ziyaretçi akınına uğradı.

İFO Fuarcılık tarafından düzenlenen ve dünyanın en büyük üç asansör fuarından birisi olan Uluslararası Asansör İstanbul, 26-29 Mart tarihlerinde TÜYAP Beylikdüzü’nde gerçekleştirildi. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Davut Kavranoğlu, AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) Başkanı Sefa Targıt, ELA (Avrupa Asansör Derneği) Başkanı Philippe Lamalle ve İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur’un birlikte açtığı Asansör İstanbul 2015, üç rekorla birden kapandı. 2013 yılındaki fuardan, yaklaşık iki kat daha büyük bir alanda, toplamda 50 bin metrekarelik 4 salonda düzenlenen Asansör İstanbul 2015’e, rekor sayıda katılım ve ziyaret gerçekleşti. 28 ülkeden 434 firmanın yer aldığı organizasyonu, dört gün boyunca 88 farklı ülkeden 28.278 profesyonel takip etti. Bir ihtisas fuarı olmasına karşın ziyaretçi yoğunluğu nihai tüketici fuarlarını aratmayan Asansör İstanbul’da, katılımcıların %68’i, 2017 yılındaki fuar için şimdiden yerlerini onayladı.

Her 1.000 kişiye 5 asansörün düştüğü Türkiye, alanında dünyanın sayılı organizasyonlarından birisi olan Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’na ev sahipliği yaptı. İki yılda bir düzenlenen ve bu sene 14.’sü organize edilen fuarda; konutlardan alışveriş merkezlerine, sağlık kuruluşlarından ofis binalarına kadar hayatın hemen her anında var olan asansörlere ilişkin daha hızlı, daha güvenli ve daha akıllı çözümler sergilendi. Asansör İstanbul 2015’te sunulan yenilikler arasında özellikle asansör kazalarının önüne geçmeye yönelik güvenlik ve konfor tabanlı sistemler, teknoloji ile estetiği buluşturan kabin tasarımları, asansör içi görsel iletişim uygulamaları ve yeni nesil etkileşimli paneller dikkat çekti.

Yurt dışından katılımcı ve ziyaretçi ilgisinin rekor seviyeye ulaştığı Asansör İstanbul 2015, kıtaları buluşturdu

Asansör İstanbul 2015 bu yıl, başta ulusal düzeyde katılım gerçekleştiren Almanya, Çin ve İtalya olmak üzere, aralarında A.B.D., İspanya, Fransa, İngiltere, Yunanistan, Hindistan, Lübnan, Malta ve Bosna Hersek’in de bulunduğu toplam 28 farklı ülkeden 434 firmaya ev sahipliği yaptı. İki yıl önceki buluşmaya göre ziyaretçi rekoru da kırılan fuara, Türkiye’nin 77 ilinden ziyaret gerçekleşti. 6.082’si yurt dışından olmak üzere 88 ülkeden 28.278 profesyonelin geldiği Asansör İstanbul 2015’e en çok ziyaretçi yollayan ülkeler sırasıyla Türkiye, İran, Suudi Arabistan, Yunanistan, Mısır, Irak, Hindistan, Rusya, İtalya ve Lübnan oldu.

Sektörün ana gündemleri, Asansör İstanbul 2015’te konuşuldu

Uluslararası Asansör İstanbul fuarı, bir taraftan yeni ürün ve teknolojileri sergilerken, eş zamanlı düzenlenen konferanslarla da sektörün nabzını tuttu. Fuar kapsamında düzenlenen oturumlarda ELA İstatistik Komitesi Başkanı Ebru Gemici “Asansör ve Yürüyen Merdiven İstatistikleri” hakkında bilgi verirken, Paulo Tattoli “Standartlar ve Risk Analizleri” ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Esfandiar Gharibaan ve ELA Komponent Komitesi Başkanı Wolfgang Adldinger ise gerçekleştirdikleri sunumlarda “Yeni EN 81-20&50 Standardı”nı anlattı.

Asansör İstanbul 2015’in konferansları bu yıl çok özel bir konuğu ağırladı.  T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, fuarın “Yönetenler Ne Diyor?” konulu panelinde konuşmacı olarak yer aldı. Sn. Ergün, aralarında asansörcülerin de olduğu imalat sektörüne, “Bakanlık-Sektör ilişkileri, markalaşmanın önemi ve fırsatları değerlendirme” konularında tecrübelerini aktardı.

Dünya Asansör sektörünü iki yılda bir İstanbul’da buluşturan fuar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.asansoristanbul.com adresini ziyaret edebilirler.