Dünya Asansör Endüstrisi, 2023’ü bekliyor
15-18 MAYIS 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Dünya Asansör Endüstrisi, 2023’ü bekliyor

Asansör ve yürüyen merdiven sanayinin Türkiye’de lider, dünyada ise en canlı ticaret fuarı olan Uluslararası Asansör İstanbul, Tarsus Türkiye tarafından AYSAD’ın desteğiyle 09-12 Mart tarihlerinde TÜYAP’ta düzenlenecek. Dünya asansör endüstrisini İstanbul’da buluşturacak olan organizasyona yurt içi ve yurt dışı firmalardan yoğun bir katılım olduğunu açıklayan Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Şimdiden stand alanlarının neredeyse tamamı doldu. Firmaların birçoğu yeni ürünlerinin dünya lansmanı için fuarı bekliyor. Asansör İstanbul, bu sektördeki tüm paydaşların ajandalarında mutlaka yer alan bir organizasyon. Online yapılan kayıtlara göre ziyaretçi tarafındaki ilgi yine oldukça yoğun” dedi. 18.’si düzenlenecek olan Uluslararası Asansör İstanbul’un 2023 buluşmasına 400 firma katılırken, fuarı 7 bin 400’ü yurt dışından olmak üzere 30 bin satın almacının ziyaret etmesi bekleniyor.  

Konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan oto asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara ilişkin tüm yeniliklerin bir arada sergileneceği 18. Uluslararası Asansör İstanbul’da geri sayım başladı. Tüyap Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde toplam 60 bin metrekare alanda gerçekleşecek fuar, dünya asansör endüstrisine yine damga vurmaya hazırlanıyor. Sektörünün küresel ölçekli en önemli ticaret fuarlarından birisi olan Uluslararası Asansör İstanbul, Türkiye’nin lider firmaları ile dünya markalarını çatısı altında buluşturacak.

Uluslararası Asansör İstanbul 2023’ün, katılımcı firmalara yeni ihracat kanalları açacağını söyleyen Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Katılımcılarımız, yurt içi ve yurt dışından büyük satın almacılarla, kendi standlarında doğrudan ticaret fırsatı bulacak. Hem yurt içinde hem de yurt dışında yeni iş birliği fırsatları yakalayacak. Farklı pazarlara açılma olanağı yakalayan firmalar, bu sayede küresel rekabette de avantajlı konuma geçebilecekler” dedi.  Fuarın ziyaretçilerine de önemli avantajlar sağlayacağını ifade eden Aytemur, Asansör İstanbul 2023’e gelenlerin, bir taraftan sektördeki tüm yenilikleri tek çatı altında göreceğini, diğer yandan da alternatifli ve uygun maliyetli satın alma anlaşmaları gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nin 1-2-3-4-5-6-7 ve 8. salonlarında gerçekleşecek Uluslararası Asansör İstanbul 2023 hakkında detaylı bilgi ve katılım için www.asansoristanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ASANSÖR İSTANBUL 2023 | #ASANSÖRİSTANBUL #HomelandofLifts