Hastanelere yönelik akıllı, güvenli ve hijyenik asansörler vitrine çıkıyor!
15-18 MAYIS 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Hastanelere yönelik akıllı, güvenli ve hijyenik asansörler vitrine çıkıyor!

Türkiye genelinde sayıları 1.500’ü aşan aktif haldeki hastanelerde, her gün milyonlarca sağlık personeli, hasta ve hasta yakınları asansörleri kullanıyor. Hastane asansörlerinin hem bakımlı ve güvenli hem de hijyenik olması gerekiyor. Tarsus Türkiye tarafından, AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle 18.’si düzenlenecek Uluslararası Asansör İstanbul’da, virüs bulaşma riskini en aza indirmeye yardımcı temassız çağrı sistemiyle çalışan asansörler, bakteri ve mikrop oluşumunu engelleyen hijyen çözümleri ve kendi kendini temizleyen kabinler gibi sağlık sektörüne yönelik yeni nesil asansör teknolojileri bir arada sergilenecek.                                                                                                                       

Alanında dünyanın en canlı ticaret fuarı olan Asansör İstanbul’un Türkiye Sağlık Sektörü için de avantajlı satın alma fırsatları sunacağını vurgulayan Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “9-12 Mart tarihlerinde 18. kez kapılarını açacak fuarımıza katılan firmalar, her gün sıklıkla kullanılan hastane asansörlerine dair yeniliklerini standlarında sergileyecek. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren özel ve kamu hastanelerinin yetkilileri, ihtiyaç duydukları yeni nesil asansör teknolojilerini, Asansör İstanbul 2023’de bulabilecek” dedi.

“Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla Mart ayında kapılarını açacak olan Asansör İstanbul 2023’te aralarında Türkiye’nin lider firmaları ile dünya markalarının da olduğu en az 400 katılımcı, standlarında yeni nesil asansör teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturacak. Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek fuarda; hastane asansörlerinin yanı sıra, konut ve ticari bina asansörlerinden otel asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan engelli asansörlerine, oto asansörlerinden yük ve servis asansörlerine kadar tüm yeni makine, ekipman ve teknolojiler bir arada sergilenecek.

ASANSÖR İSTANBUL 2023 | #ASANSÖRİSTANBUL #HomelandofLifts