English

Asansör İstanbul

WİTTUR; ASANSÖR İSTANBUL 2017’DE YERİNİ ALDI

Wittur dünya asansör endüstrisi için bileşenler, modüller ve çözümler sağlayan, tercih edilen bir tedarikçidir. Misyonu; yenilikçi ürün geliştirme, esnek mühendislik, kapsamlı ürün serisi, imalat mükemmeliyeti ve komple müşteri desteği ile küresel ve yerel partnerlerine değer katmaktır. Müşterileriyle yakın irtibat halinde olup tam olarak ne tür zorluklar yaşadıkları bilinmektedir. Bunun sonucunda müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan çözümler ve hizmetler sağlayabilmektedir. Ürün kurulumlarından büyük ve karmaşık projelere kadar, danışmanlık uzmanlığı, mükemmel üretim kapasitesi ve zamanında tedarik zinciri yönetimi ile müşterilerini destekleyebilmektedir. Deneyimleri tüm uygulama alanlarını kapsamaktadır: gökdelenlerdeki, konut ve sivil binalardaki, alışveriş merkezlerindeki, kamu binalarındaki asansörler, gemiler, modernizasyon ve sıradışı projeler. Wittur is Safety in motion! Küresel organizasyonu bünyesinde bilgileri, imalat proseslerini ve en iyi uygulamaları paylaşarak, tüm dünyada kendini emniyete ve sürekli iyileştirmeye adamıştır.

1 Nisan tarihinde, Wittur, merkezi Osio Sotto, İtalya’da bulunan lider asansör ve asansör bileşenleri tedarikçisi olan Sematic Group’u satın alma işlemini başarılı bir şekilde tamamladığını açıklamıştır. Birkaç aydan bu yana, entegrasyon prosesleri hızla devam eden ve birleştirilen yeni şirket şekillenmeye başlamıştır ve aşağıdaki özelliklere sahiptir:

Wittur; Asansör İstanbul’un Türkiye ve Orta Doğu Asya Bölgesinde piyasadaki pozisyonunu geliştirmek ve korumak için eşsiz bir fırsat sunduğunu düşünmektedir. Daha önceki fuarlarda standlarında sürekli yoğunluk yaşanmıştır ve ziyaretçilerinin kalitesinden özellikle de uluslararası ziyaretçilerin sayısının artış göstermesinden çok etkilenmişlerdir. Kurulduğu günden bu yana Asansör İstanbul’a katılım gösteren ve fuarın yalnızca uluslararası düzeyde değil aynı zamanda Türkiye bölgesindeki asansör danışmanları ve profesyonelleri nezdinde de elde etmiş olduğu muhteşem başarıdan oldukça memnun olan Wittur fuar süresince 14. Salon I-20 nolu standında ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Firma, her bir fuarda yeni irtibatlar kurup; Asansör İstanbul sayesinde geçmişte kurduğu ilişkileri sürdürüyor.

Fuarda sergilenecek markaların isimleri:

Wittur otomatik asansör kapıları, kabinler, karkaslar ve tahrikler
Sematic otomatik asansör kapıları
LM Liftmaterial komple sistemler

Fuarda sergilenecek olan ürünlerin teknik özellikleri:

Otomatik Asansör Kapıları

Wittur Hydra: Hydra; Wittur’un maksimum uygulama esnekliği için tasarlanmış çok fonksiyonlu kapısıdır. Konut binalarından ofis binaları ve otellere kadar geniş kapsamlı her türlü uygulamada kullanılabilmektedir.

Avantajları:

Sematic 2000 C-MOD: Sematic 2000 C-MOD; asansör kapılarının modernizasyonu için kompakt ve esnek bir çözümdür. Çok kapsamlı opsiyonları bulunan 2000 C-MOD kapılar çerçeveli veya çerçevesiz olarak tedarik edilmektedir ve her türlü kurulum ihtiyacına yönelik esneklik sağlamaktadır. Kabin kapıları; yalnızca kabin kapısının iyileştirilmesinin gerektiği durumlar için otomatik veya manuel döner çıkış kapıları ile uyarlanabilir. Sematic 2000 C-MOD’un minimum 117 mm alttan takip/izleme paketi bulunmaktadır, bu özellik küçük ve kompakt bir çözüm sağlamaktadır ve ürünlerimizin tipik özellikleri olan sağlamlık ve kaliteden ödün verilmemektedir.

Kabinler

MCS1: Wittur MCS1; kabin panellerine yönelik yenilikçi sabitleme sistemlerinin baz alındığı yeni bir modüler kabin serisidir. MCS1 Asansör Direktifinin ve EN 81-20/50:2014’ün tüm gerekliliklerini karşılamaktadır. Yan duvarların kurulumu, vida sayısı ve özel sabitleme kitleri azaltılarak kabinin iç kısmından gerçekleştirilmektedir.

Özellikler:

Tahrikler

MCS1: Wittur S-Serileri: Wittur WSG-S0, S1, S2, S3; bir makine odası olmaksızın kullanım için ideal olan, dişsiz senkron çekme makineleri serisidir.

Özellikler

Güvenlik bileşenleri

CSGB: CSGB tek yönlü, kademeli güvenlik tertibatıdır; fren kuvveti; daima çiftli olan ve hareket edebilen devrilme takozu ile devreye giren disk yayları ve fren unsurları ile elde edilmektedir. Basit ve kompakt tasarımı; kabin karkaslarında veya karşı ağırlık çerçevelerinde farklı pozisyonlarında kolay kullanım sağlamaktadır. Fren gücü; disk yay tertibatı ile ayarlanabilir.

Özellikler

OL35: OL35; merkezkaç kuvvetli mekanizması ile aşırı hızı tespit eden, fren mekanizmasının çevresinde güvenlik tertibatı bulunan ve mekanik olarak devreye giren bir aşırı hız regülatörüdür. Bu fren mekanizması önceden ayarlıdır ve güvenlik tertibatının, aşırı gerilmeden mafsallı bağlantıya (linkage) senkronizasyonunu korumak için fren kuvvetini sınırlandırmaktadır.

Özellikler