English

Asansör İstanbul

AKAR, ASANSÖR İSTANBUL 2017’DE!

Akar Asansör, 1985 yılında "Önce İnsan" ilkesi ile sektörde asansör makine-motoru imalatına başladı. Ar-Ge’sinden aldığı güçle sektördeki öncü kimliğini her geçen gün daha da pekiştiren Akar Asansör beklenti ve ihtiyaçlara uygun tasarımlar üreterek, sektöre ve ülkemize kazandırmakta ve yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Kurulduğu günden bu güne hizmet ve kalite standartlarını sürekli geliştirerek Türk Asansör sektöründe öncü kimliği ile tanınmaktadır. Gerek mimarisi, gerek alt yapısı gerekse barındırdığı teknolojiler bakımından sektörün önde gelen üretim tesislerinden birine sahiptir.

Alanında Dünyanın üç büyük organizasyonundan biri olan ve 23-26 Mart tarihlerinde 15. kez düzenlenen Uluslararası Asansör İstanbul fuarı Tüyap İstanbul’da kapılarını açıyor.

Akar Asansör, İFO Fuarcılık tarafından AYSAD desteğiyle düzenlenen ve uluslararası platformda en büyük asansör fuarlarından olan Asansör İstanbul Fuarı ile ticari anlamda geniş kitlelere ulaşıp; pazar paylarını genişlettiklerini vurguluyor. Akar Asansör, yerli ve yabancı yeni yatırımcılar ile tanışma imkanı bulduğu Asansör İstanbul’un yeni ürün tanıtımlarının üreticiler tarafından en doğru şekilde yapılmasına fırsat sağladığını da belirtiyor.

Asansör İstanbul’a ilk düzenlendiği yıldan bu güne katılım sağlayan Akar Asansör, asenkron makine motorları, senkron motorları, kayışlı dişlisiz sistemi, hız regülatörleri, yeni ürün ve hizmetleri ile 12. Salon C-10 nolu standında ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Fuarda Sergilenecek Markaların İsimleri: Akar, Beltsys, OSGPlus

Fuarda Sergilenecek Ürünlerin Özellikleri:

1.Dişlili Makine Motor (DAK Serisi - Asenkron)

2.Dişlisiz Motor (SMT Serisi - Senkron)

SMT 250AC (AKAR 30. Yıl Özel Ürün)

SMT 250AC Senkron Motor 2014 yılında TÜBİTAK-ARGE projesi kapsamında tasarlanmış ve piyasaya sunulmuştur. SMT 250AC senkron motor 2000 kg taşıma kapasitesi ve 4m/sn hıza (1m/sn hızda 6500 kg taşıma kapasitesine) ulaşmaktadır. Ürünün EN 81-20 ve EN 81-50 standartlarına uygun testleri yapılarak 2015 yılında Liftinstituut tarafından CE sertifikalandırması yapılmıştır.

3.Beltsys: Kayışlı Dişlisiz Sistem (senkron)

AKAR BELTSYS®, senkron motorun yanında yardımcı bileşenleri (kayış, kayış ömür sayıcı, palanga kasnağı ve tutucular) ve çelik halat yerine kullanılan uzun ömürlü özel kayışlar sayesinde fark yaratan bir sistemdir.

AKAR BELTSYS® sistemi 2012 yılında Liftinstituut tarafından CE sertifikalandırması yapılmış ve Türk Patent Enstitüsünden Faydalı Model Belgesi alınmıştır.

AKAR BELTSYS® ile eşdeğer sistemler için daha düşük güçlü senkron motor kullanılmasına imkan verdiği için, daha hafif ve boyutsal olarak daha küçük tahrik ve saptırma kasnaklarının kullanılması sayesinde kuyu içi uygulamalarda hem uygulamada kolaylık hem de ekonomik anlamda önemli bir avantaj sağlanmıştır.

AKAR BELTSYS® sisteminde kullanılan özel kayışlar sayesinde, halatlı sistemlerde halat ile kasnak arasındaki sürtünmeden kaynaklanan ses ve titreşimin yanı sıra tahrik kasnağı aşınmaları ortadan kaldırılmıştır.

Dolayısıyla, AKAR BELTSYS® sisteminde kullanılan özel kayışlar sayesinde maksimum konfor, minimum ses düzeyi ve uzun kayış ömrü sağlanmıştır.

1.OSGPlus: Hız Regülatörü

A3 güvenlik standardına uygun şekilde tasarlanan AKAR OSGPLUS® Hız Regülatörü sorunsuz ve kompakt yapısı sayesinde kolay kurulum ve kullanım avantajları sağlamaktadır. AKAR OSGPLUS® hız regülatörünün EN 81-20 ve EN 81-50 standartlarına uygun testleri yapılarak 2015 yılında Liftinstituut tarafından CE sertifikalandırması yapılmıştır.