Daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli otel asansörleri vitrine çıkıyor!
15-18 MAYIS 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli otel asansörleri vitrine çıkıyor!

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye Konaklama Sektöründe faaliyet gösteren 14 bin civarında tesis bulunuyor. Bu tesisler, belirli dönemlerde renovasyona giriyor ve tadilat kapsamında asansörlerin de elden geçirilip yenilenmesi gerekebiliyor. Ayrıca yeni otel projelerinde, misafirlerin bina içi konforlu ve güvenli ulaşımları konusunda asansörler başrol oynuyor.  Mart ayında gerçekleştirilecek Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı, otellere yönelik daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli yeni nesil asansör çözümlerini de bir arada sunacak.

Tarsus Türkiye tarafından, AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle 18.’si düzenlenecek Uluslararası Asansör İstanbul’da, turizm sektörüne yönelik daha akıllı, daha güvenli ve daha hızlı asansörler de bir arada sergilenecek. Alanında dünyanın en canlı ticaret fuarı olan Asansör İstanbul’un Türkiye Konaklama Sektörü için avantajlı satın alma fırsatları sunacağını vurgulayan Tarsus Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “9-12 Mart tarihlerinde 18. kez kapılarını açacak fuarımıza katılan firmalar, özellikle yaz sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turistin sıklıkla kullandığı asansörlere dair tüm yeniliklerini standlarında sergileyecek. Turizm sektöründe faaliyet gösteren konaklama tesislerinin temsilcileri, ihtiyaç duydukları yeni nesil asansör teknolojilerini, Asansör İstanbul 2023’de uygun maliyetlerle doğrudan tedarik edebilecek” dedi.

“Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla Mart ayında kapılarını açacak olan Asansör İstanbul 2023’te aralarında Türkiye’nin lider firmaları ile dünya markalarının da olduğu en az 400 katılımcı, standlarında yeni nesil asansör teknolojilerini ziyaretçilerle buluşturacak. Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek fuarda; otel asansörlerinin yanı sıra, konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan engelli asansörlerine, oto asansörlerinden yük ve servis asansörlerine kadar tüm yeni makine, ekipman ve teknolojiler bir arada sergilenecek.

ASANSÖR İSTANBUL 2023 | #ASANSÖRİSTANBUL #HomelandofLifts