English

Asansör İstanbul

DÜNYA ASANSÖR SEKTÖRÜ YİNE ULUSLARARASI ASANSÖR İSTANBUL’DA BULUŞTU!

İFO Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteği ile Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen Uluslararası Asansör İstanbul’da, 22 farklı ülkeden 300’ün üzerinde firma, en yeni ürün ve teknolojilerini sergiledi. Açılışını T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu, AYSAD Başkanı İzzet Güven, ELA (Avrupa Asansör Derneği) Kalite, Güvenlik, Çevre ve Eğitim Komitesi Başkanı Christophe Isaac Castiau, Asansör İstanbul Fuar Komitesi Başkanı Sefa Targıt, Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir ve İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur'un birlikte yaptığı fuar, yine dünya asansör sektörünü İstanbul’da buluşturdu.

15. Uluslararası Asansör İstanbul fuarını ziyaret eden T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, yerli üretim yapan firmaların standlarına uğrayarak, faaliyetleriyle ilgili kendilerinden bilgi aldı.

Dört gün boyunca 1 milyar liraya yakın ticaret anlaşmasına ev sahipliği yapan Uluslararası Asansör İstanbul 2017’yi; asansör taahhüt firmalarının yanı sıra montaj ve bakım firmalarından asansör aksam üretici ve tedarikçilerine, belgelendirme kuruluşlarından, taahhüt ve danışmanlık firmalarına, inşaat ve yapı sektörü temsilcilerinden, proje mimarlık, mühendislik firmalarına kadar 76 farklı ülkeden 28 bin 629 profesyonel ziyaret etti. Organizasyona bu yıl yurt dışından toplam 5.037 profesyonel geldi.

Başta “güvenlik” olmak üzere asansör gündemleri masaya yatırıldı

Asansör İstanbul 2017’nin etkinlikleri kapsamında AYSAD ve ELA (Avrupa Asansör Derneği) desteğiyle düzenlenen ve uluslararası konuşmacıların söz aldığı program kapsamında; Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı’ndan Elif Özlem Babaoğlu “Asansör Sektöründe Belge Zorunluluğu” sunumu yaptı. Fuarın ikinci günü VDMA’dan Ebru Gemici Loukas “Asansör ve Yürüyen Merdiven İstatistikleri”ni anlatırken, diğer oturumda ise ELA’dan Christophe Isaac Castiau “Küresel Asansör Endüstirisi”ne ilişkin bilgi verdi.

Fuarın, AYSAD Başkanı İzzet Güven’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Asansör Periyodik Kontrolleri Paneli” konulu özel oturumunda ise T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan İlyas Menderes Büyüklü, AYSAD’dan Aziz Bilge ve Oğuzhan Bulgurluoğlu, Asansör Danışmanı Serdar Tavaslıoğlu, EAYSAD’dan Oğuz Yanık ile Battal Öztürk konuşmacı olarak söz aldı.

Türkiye’de 450 bin, Avrupa’da 5,8 milyon, Dünya genelinde ise 10 milyon asansöre dair teknolojilerin sergilendiği fuarda, sektör güç tazeledi!

Dünya genelinde her gün milyarlarca yolcu taşıyan 10 milyon civarındaki asansöre ilişkin en yeni teknolojileri çatısı altında buluşturan Uluslararası Asansör İstanbul, sektörün kendisinden beklediği başarıyı sürdürmeye devam ediyor. 23-26 Mart 2017 tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde 15.’si düzenlenen fuarda katılımcılar, farklı pazarlara açılma, mevcut müşterileri ile bir araya gelme ve yeni işbirlikleri yapma imkanı bulurken, dört gün boyunca toplamda yaklaşık 1 milyar liralık ticaret anlaşması gerçekleştirdi.

Asansör ve İSG konusu da fuara taşındı!

15. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın İSGDER İş Güvenliği Uzmanları Derneği tarafından organize edilen Asansör ve İş Sağlığı & Güvenliği konulu oturumlarda ise ana gündem, “asansörlerin montajı, bakımı ve servisi sırasında çalışan güvenliği ve sağlığı” idi. Ayrıca fuar alanına kurulan platform üzerinde yapılan yüksekte çalışma eğitilerinin yanı sıra katılımcı firmaların organize ettiği çözüm sunumları da Asansör İstanbul ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü.

Dünya asansör sektörünü iki yıl arayla bir araya getiren Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın sonraki buluşması 2019 yılında olacak.

Detaylı Bilgi İçin; www.asansoristanbul.com