Erkan Mimarlık, Asansör İstanbul 2022’de Yerini Aldı!
15-18 MAYIS 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Erkan Mimarlık, Asansör İstanbul 2022’de Yerini Aldı!

Erkan Mimarlık, dekoratif paslanmaz çelik malzemeler ile asansör kabinleri, kapılar, tavan kaplamaları, çelik borular gibi pek çok farklı kategoride dayanıklı ve şık ürünler üretmektedir. İnşaat sektöründe birçok farklı projede yer alan firma, Asansör İstanbul 2022’de 3. Hall D-50 no’lu standında ürünlerini sergileyecek.

40 yıl boyunca inşaat sektöründe pek çok farklı projeye imza atan Erkan Mimarlık, 1998 yılında paslanmaz çelik markasıyla ithalat, ihracat satış uygulamaları yapmak için gerekli yatırımları gerçekleştirmiş ve paslanmaz çelik sektöründe uzmanlaşarak öncü firmalar arasına katılmıştır.

2001 yılından bu yana DECODOOR paslanmaz çelik kapılar geniş renk ,desen seçenekleri ile inşaat sektörünün hizmetine sunulmuştur. DECODOOR paslanmaz çelik kapılar, Erkan mimarlık bünyesinde satışa sunulan DECOSTEEL marka paslanmaz çelik kullanılarak üretilmekte ve projeye özel teslim edilmektedir.

DECOSTEEL paslanmaz çelik asansör kabin ve butonlarında, tüm mimari projelerde iç ve dış mekanda mekanda, mutfak sektöründe, optel ekipmanlarında, tekstil ve aksesuarlarında aydınlatma sektöründe, ulaşım sektöründe başarıyla uygulanmaktadır. Projeye, kuruma, kişiye özel yaratılan, ikinci bir örneği bulunmayan desen seçenekleri, mimarlar için sınırsız ve özgür tasarım ortamı yaratmaktadır.

2008 yılında Erkan Mimarlık, İngiltere’nin dünyaca ünlü dekoratif paslanmaz çelik markası RIMEX’in Türkiye temsilciliğini alarak ürün yelpazesini genişletmiştir. Rimex paslanmaz çelik Avrupa ve Amerika’da tanınmış çok önemli projelerde kullanılmış bir marka olarak Türk inşaat sektöründe hızla yol almaktadır.

2011 yılında üretimine başlanan DECOCEILING paslanmaz çelik asma tavan ise, projeye özel ölçü, desen ve renk seçenekleri ile asma tavan sektörüne çok önemli bir yenilik getirmiştir.

Aynı yıl üretimine başlanan DECOTILE markası, kolon kaplamaları, asansör kabinleri için özellikle çok uygundur. Farklı renklerde üretilmesi mümkündür.

DECOMESH paslanmaz çelik örgü malzemesi de 2014 yılında Erkan mimarlık çatısı altındaki markalara katılmıştır. Yurt içi ve yurt dışında pek çok önemli projede mimarların çözüm ortağı olmuştur.

Dekoratif mesh ürünler aynı zamanda mimari tel örgü ürünler diye de adlandırılır. Yüksek kalitedeki paslanmaz çelik malzemelerden üretilir. Duvar kaplamaları, kolon kaplamaları, merdiven korkulukları, ayırıcı paneller, gölgelik, saçak kaplamaları, geçitler, asansör kabinleri gibi dekorasyonda pek çok farklı çözüm için uygulanırlar.

Metal meshler esnek ve paslanmaz çeliği yumuşatan transparan görünümüyle dekorasyona elegan bir yaklaşım sunar. Arkadan yarı saydam, önden sağlam ve parlak görünüm yaratır. Özgün dokusu, çok yönlü kullanımı, değişik renkleri ve dayanıklılığı ile dekorasyonda değişik çözümler ve çeşitlilik yaratır.