SEKTÖRÜN DÜNYADAKİ LİDER FUARI ASANSÖR İSTANBUL 2023 OLDU!
15-18 MAYIS 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

SEKTÖRÜN DÜNYADAKİ LİDER FUARI ASANSÖR İSTANBUL 2023 OLDU!

Bu yıl, yurt içi ve yurt dışından toplam 363 firmanın katılımıyla 18.’si gerçekleşen Uluslararası Asansör İstanbul, 2022’deki ziyaretçi başarısının da üzerine çıktı ve Avrupa da dahil yine bölgesinin en büyüğü oldu. Sırasıyla İran, Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Mısır, Cezayir, Lübnan, Libya, Kosova ve Kazakistan başta olmak üzere farklı kıtalardan 6.906 yabancı ziyaretçinin geldiği fuarı, dört gün boyunca toplam 24.314 profesyonel takip etti. Her fuar gücüne güç katarak ilerleyen Uluslararası Asansör İstanbul’un sonraki buluşması 15 – 18 Mayıs 2025’te yapılacak.

Tarsus Fuarcılık tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle düzenlenen 18. Uluslararası Asansör İstanbul, yine beklentileri aştı. Tüyap Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde 8 salonda, daha hızlı ve daha güvenli asansör teknolojilerinin bir arada sergilendiği organizasyon, gerek metrekare, gerek katılımcı firma sayısı, gerekse yurt içi ve yurt dışından ziyaretçi rakamları bazında bölgesinin en büyüğü oldu. “Bu yılki sloganımızı “Yeni dünya, yeni fırsatlar” olarak belirlemiştik. Asansör İstanbul 2023, bu mesajın vaat ettiği tüm kazanımları fazlasıyla gerçekleştirdi. Sektör profesyonellerinin fuar ajandalarında mutlaka yerini alan Asansör İstanbul’un portföyüne her fuar, farklı ülkelerden çoğunluğu satın almacı olan yeni ziyaretçiler eklenmeye devam ediyor” diyen Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, milyonlarca dolarlık ticaretin gerçekleştiği Asansör İstanbul’un, 2025 yılındaki buluşması için, daha fuar sırasında yoğun bir başvuru aldıklarını açıkladı.

Asansör dünyası İstanbul’da buluştu!

Asansör İstanbul 2023’ü, asansör montaj, taahhüt ve bakım firmaları, asansör aksam üreticileri ve tedarikçileri, müteahhitlik ve inşaat firmaları, apartman yöneticileri, bina sahipleri, asansör kullanıcıları, proje, mimarlık, mühendislik ve danışmanlık firmaları, yurt dışından alım heyetleri, belgelendirme kuruluşları, STK’lar, kamu kuruluşları ve akademisyenler takip etti. Fuarda; konut ve ticari bina asansörlerinden hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan otomobil asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar tüm dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara dair yenilikler sergilendi.  

Deprem bölgelerine uygun asansör standartları konuşuldu

18. Uluslararası Asansör İstanbul Fuarı’nın konferans programının bu yılki ana gündem maddesi “SİSMİK BÖLGE ASANSÖRLERİ” olarak belirlendi. Bu kapsamda Türkiye MAKFED Başkan Yrd. Sefa Targıt moderatörlüğünde düzenlenen “Sismik Durumlara Tabi Asansörler ve Binalar” panelinde; CEN Avrupa Standartlar Komitesi TC 10 Başkanı Esfandiar Gharibaan, CEN Sismik Bölge Asansörleri Komitesi ve İtalya UNI/CT 019 Başkanı Paolo Tattoli, İTÜ Makine Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Erdem İMRAK ve Avrupa Asansör Birliği ELA Komponent Komitesi Üyesi Dr. Ferhat Çelik “Deprem bölgelerinde hizmet veren asansörler, binalar, asansör bina ilişkisi, asansörün deprem anındaki çalışma şekli ve devreye alınması” konularındaki bilgilerini paylaştı.

ASANSÖR İSTANBUL 2023 | #ASANSÖRİSTANBUL #HomelandofLifts