Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Asansör İstanbul 2023’ü destek kapsamına aldı!
15-18 MAYIS 2025, TÜYAP BÜYÜKÇEKMECE FUAR MERKEZİ, İSTANBUL

Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Asansör İstanbul 2023’ü destek kapsamına aldı!

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, 2023 yılında destek kapsamına aldığı sektörel nitelikli yurt içi fuarlara Uluslararası Asansör İstanbul’u da dahil etti. “Bakanlığımız, yurt içindeki bir fuarı desteklemeden önce, o organizasyonun yurt dışı katılımcı ve ziyaretçi sayısının oranına ve yurt dışı katılımcılara tahsis edilen toplam stand alanının belirli bir düzeyde olmasına bakıyor” diyen Tarsus Türkiye Fuarlar Direktörü Seda Bozkurt, Asansör İstanbul 2023’ün küresel asansör endüstrisinin dünya çapındaki en büyük buluşmalarından birisi olduğunu açıkladı. Fuarın sektörel ticarete milyonlarca dolarlık katkı yapacağını belirten Bozkurt, 9-12 Mart tarihlerinde 18.’sini düzenleyecekleri Asansör İstanbul, Tüyap Beylikdüzü’nde toplam 60 bin metrekare alanda, yurt içi ve yurt dışından 400 katılımcı firmayı, dünyanın dört bin yanından 30 binin üzerinde satın almacıyla buluşturacak” dedi.

Destek başvuruları DYS üzerinden yapılıyor

Tarsus Türkiye tarafından AYSAD’ın (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği) desteğiyle bu yıl 18.’si düzenlenecek Uluslararası Asansör İstanbul’a katılan yerli firmalar, Ticaret Bakanlığı’nın sağladığı destek kapsamında stand maliyetlerini indirebilecek. Destekten yararlanmak isteyen firmalar, başvurularını Destek Yönetim Sistemi üzerinden yapabilecekler.

Katılımcıları uluslararası ticaret fırsatları bekliyor

Uluslararası Asansör İstanbul 2023 katılımcıları, dört kıtadan gelen diğer katılımcı ve ziyaretçilerle buluşacağı organizasyonda, bir taraftan sektörün gelişen teknolojilerini yakından takip ederken, diğer yandan yerli ve yabancı yatırımcılarla tanışabilecek ve uluslararası ölçekte yeni ticaret fırsatları bulacak.

“Yeni Dünya Yeni Fırsatlar” sloganıyla kapılarını açmaya hazırlanan fuar; konut ve ticari bina asansörlerindin hastane asansörlerine, ev içi asansör ve kişisel taşıyıcılardan otomobil asansörlerine, yük ve servis asansörlerinden engelli asansörlerine kadar tüm dikey ulaşım teknolojileri ile yürüyen merdiven ve yollara dair yeniliklere ev sahipliği yapacak. 

Asansör ve yürüyen merdiven sektörünün tüm paydaşlarını çatısı altında buluşturacak olan Uluslararası Asansör İstanbul 2023 hakkında detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

ASANSÖR İSTANBUL 2023 | #ASANSÖRİSTANBUL #HomelandofLifts #YeniDünyaYeniFırsatlar